בדיקת איטום כחלק מבדק הבית – לא הולכים עם הראש בקיר

אתם נכנסים אל הדירה החדשה והמשופצת שלכם (או דירת יד שניה המשופצת שלכם), הכל נראה לכם אסטטי, נקי ומסביר פנים, אבל מה קורה מתחת לפני השטח?

אחד הגורמים המרכזיים והטרדות המרכזיות בתחום ליקויי הבנייה, ובכל הקשור לבתים ישנים, מתמקמים בתחום ליקויי איטום, סדקים שאיש לא שם לב אליהם, הגורמים לנזילוץ וחורפים לא נעימים במיוחד, גם אם אלה נמשכים יום ועוד יומיים.

אחת ההשקעות הבלתי נמנעות לפני הכניסה אל הדירה החדשה או הדירה החדשה לכם, הוא בדיקת איכות האיטום ומציאת מקורות ליקויי האיטום.

לבדיקות נוספות ושירותי בדק בית – לחצו כאן

כאשר אתם נכנסים לבחון דירה מיד שנייה, תנו מבט שני על הקירות

ישנן פעולות לא מעטות, שאנחנו, בתור לקוחות חסרי ידע מקצועי יכולים לעשות למניעת תקריות והפתעות בלתי נעימות. זה אולי עשוי להישמע פרנואידי אבל עדיף להיחשב למעט פרנואידים מאשר ללכת בצעד כושל ברחבי הסלון בניסיון להציל חפצים במקרים של נזילות או הצפות. בדיקת סדקים באזור המשקופים, הן של הדלתות והן של החלונות יתנו לנו מושג בנוגע לתקינות הדירה ותקינות הבנייה. יחד עם זאת, גם אם הדירה נראית לנו חסרת סדקים לחלוטין, חשוב מאוד להסתייע בשירותיו של איש מקצוע בתחום בדק הבית לאיתור ליקויים אשר נסתרים מן העין.

איתור הליקויים הנראים לעין, חשובים כבר לצורך המו”מ ההתחלתי ועשויים להוריד אחוז מסוים מהמחיר ההתחלתי אותו דורש המוכר, זאת, במידה והמוכר דרש בתור התחלה מחיר של דירה ללא ליקויים.

עקרון האסטטיקה וההרמטיקה – מראה ובטיחות

מעבר למראה האסתטי, גם חשיבות הבטיחות מונחת כאן על הפרק, עבודת שפכטל וסיוד מקצועית, תאפשר להסתיר סדקים בנקודות מרכזיות בבית, אבל מה בנוגע לאותן נקודות בפנים הקיר או מעל לפני השטח, באזור התקרה? קירות או תקרות שאינן מחוזקות מלכתחילה, ונזקיהן מוצנעים, עשויים להוות גורם מסוכן ומסכן, במיוחד באזור הגאוגרפי שלנו.  איש הנדסה מתחום בדק הבית, ידע לתת לכם דוח מפורט המציין את עמידות המבנה והדירה עצמה, בפני נזקי טבע ומצבים של לחימה – אי עמידה בתקנים אלה יורידו משמעותית מערך הדירה, אלא אם המוכר ישכים לשאת בחלק מהנטל של שיפוץ הדירה.

אחריות קבלן על איטום קירות איכותי – רכישת דירה מקבלן

על פי חוקי הבנייה והמקרקעים במדינת ישראל, בעת רכישת דירה מקבלן על איטום קירות, תקרות, גגות ומעטפת הבית, קיימת תקופת בדק בית קבלן של 3 שנים ועוד שלוש שנים של אחריות נוספת. סה”כ, תקופה של 6 שנות אחריות במישור האיטום וליקויי האיטום. נשאלת השאלה: למה בעצם להוציא עוד כספים על איש מקצוע, אם גם כך קיימת תקופת אחריות?

חשוב מאוד להקדים תרופה למכה, במיוחד בתחום רגיש כמו זה, עדיף למנוע את הנזילה, הסתימה או ההצפה בבית או מקרים בהם אינכם ערוכים למצבי חרום, וידוא מ ניעת מקרים כמו אלה, יעלה לכם הרבה פחות מאשר התמודדות עם תקריות בלתי צפויות.

למידע נוסף ולהצעת מחיר, צרו קשר או חייגו:


צור קשר חברת דובי מהנדסים

Posted in מאמרים ומידע שימושי | Comments Off on בדיקת איטום כחלק מבדק הבית – לא הולכים עם הראש בקיר

שירותי בדיקת תכניות בניה

שירותי בדיקת תכניות בניה לחברות ולפרטיים
שירותי בדיקת תכניות בניהאיך זה עובד? בקרה של תכניות מוגשות על ידי מתכננן הנכס, ועל בסיסם ייגשו לביצוע בפועל.

מטרתנו היא צמצום החשיפה של היזם בשלב הביצוע בפועל על ידי מציאת סתירות בין התכניות השונות (חשמל, אינסטלציה, מיזוג וכו’) ואבחון חוסר בנתונים והוראות לקבלן לפני יציאה לביצוע. מטרת הביקורת הינה גילוי ליקויים בתכנון, פערים, הוראות הסותרות או לא תואמות את תקנות התכנון והבניה והתקנים המחייבים.

יש להבין כי ברגע שהתכנון מסתיים ,הקבלן מתקשר בחוזה לביצוע הפרוייקט עם המזמין על סמך התכניות לביצוע של הפרוייקט.

כל שינוי בתכניות במהלך הביצוע – אם עקב חשיבה מחדש של המזמין ואם בגלל שנמצאו אי התאמות בתכניות יהיה כרוך בתשלומים מנופחים לקבלן.

רק בביקורת תכניות בזמן, נוכל לחסוך לבעל הנכס או היזם זמן וכסף רב ומניעת סחטנות מצד הקבלן.

אנו מתמחים בביצוע בדיקה של תכניות לנכסי נדל”ן, לרבות דירות חדשות מקבלן, בתים פרטים, דירות יד שנייה, מבני מסחר ומשרדים ובדיקות בדק בית.

לייעוץ והכוונה חייגו:
צרו קשר בלחיצה מניידים

בעיות נפוצות המתגלות בתכניות מוגשות –

 1. נתונים חסרים בתוכניות – במקרים רבים בהם אנו עושים בקרה על תכניות מוגשות אנו נתקלים בחוסר הגדרה של פרטי ביצוע. בפועל הקבלן במקרה כזה עושה מה שנראה לו, בד”כ לקבלן נראה מה שזול יותר ולא בהכרח טוב. חוסר ההגדרה בתכניות וחוסר המידע,משחק לידי הקבלן. לדוגמה: המתכנן החסיר מידע בנוגע לפרטי איטום. בפועל הקבלן יבצע איטום על פי המפרט הזול ביותר, ירכוש חומרי איטום זולים כי לא נאמר אחרת בתכניות משפטית הוא יהיה צודק.
 2. הנחיות מפורשות וירידה לפרטים – לא פעם מתכנן הפרויקט מחסיר מידע מפורש שאותו הוא אמור לספק בתכניות אותם הוא מגיש ואינו יורד לפרטים. לדוגמא: בתכנית המוגשת רשומה מידת החלון הרצויה בחדר השינה אך לא מפורט סוג החלון ואופי החומר הרצוי (עץ / אלומיניום ,איזה סוג פרופיל או כל חומר נפוץ אחר) הקבלן בפועל ישלים את החסר בביצוע על פי שיקוליו הוא, אשר כאמור לעיל בד”כ אינם התוצאה הרצויה למזמין.
 3. סתירה בין תכניות – יש לבדוק סנכרון בין התכניות השונות המוגשות כי ברב המקרים יווצרו התנגשויות בין המערכות השונות.
 • לדוגמא: צנרת ביוב בבניין “חותכת” קורות בטון,או צנרת אחרת ותעלות מיזוג אויר.
 • דוגמא אחרת: הכנה לניקוז מזגנים אשר איננה בגבהים הנכונים לאיסוף המים.
 • דוגמא נוספת: נקודות חשמל ממוקמות במקום המיועד לארונות,או מאחורי דלת נפתחת.

אנו נבצע עבורכם בקרת איכות הכרחית של התכניות המוגשות לכם בכדי לחסוך לכם זמן בביצוע תיקונים או פשרות ומשאבי כסף שניתן לחסוך!

למידע נוסף והצעות מחיר, צרו קשר או חייגו:
צרו קשר בלחיצה מניידים

Posted in מאמרים ומידע שימושי | Comments Off on שירותי בדיקת תכניות בניה

ליקויי בנייה אשר לא נטענו בחוות דעת המקורית

בבדיקות נכסים שונים במסגרת מינויי כמומחה מטעם בית המשפט, הנני נתקל לא אחת בליקויי בנייה אשר לא נטענו על ידי התובעים.

השאלה – האם עלי להתייחס לליקויים אלו (שלא נטענו) אם, לאו. הנני מפנה לשני פסקי דין אשר בית המשפט העליון מתווה בהן את הדרך לפעול.

בנוגע למתן הוראות למומחה קובע ביהמ”ש העליון בעניין 293/88 כי המומחה אינו יכול להתעלם מליקויים הנגלים לעיניו גם אם לא פורטו בחוות דעת מטעם התובע.

בבר”ע 1912/07 מסביר ביהמ”ש המחוזי, מפי כבוד השופט עמית, כי מקום שמדובר בליקויים חדשים שלא פורטו בחוות הדעת המקורית, יש צורך להגיש בקשה לתיקון כתב תביעה, ואין בקשה זו מבוססת על יסוד הוראות תקנה 136.

לבדיקות נוספות ושירותי בדק בית – לחצו כאן

בין כה ובין כה, קודם להגשת בקשה לתיקון כתב תביעה, אם על ידי בקשה מנומקת במתכונת הרגילה ואם על ידי תיקון על יסוד תקנה 136, על המומחה להמציא את חוות דעתו המפרטת את כל הליקויים בצורה מלאה. לאחר מכן, התובעים ישקלו עמדתם בנוגע להגשת בקשה לתיקון כתב תביעה וכמובן שתינתן לנתבעות הזכות לטעון בעניין.

אני מורה למומחה להמציא את חוות הדעת בנוגע למלוא הליקויים שהועלו ואותרו על ידו. יואיל המומחה לפרט במדויק איזה ליקויים פורטו בחוות דעת המומחה מטעם התובעים ואיזה נתגלו על ידו ואינם כלולים בחוות דעת המומחה מטעם התובעים.

שאלה אחרת הינה מתן אפשרות לנתבעות לטעון בפני המומחה בנוגע לליקויים אלה, המומחה יתווה את המתכונת היעילה ביותר שתאפשר לנתבעות לטעון בצורה מסודרת בנוגע לליקויים החדשים לכאורה שאיתר.

הנני מפנה את הקורא בזאת לפסק דינו של כבוד השופט עמית בבר”ע (חיפה) 1912/07  (פורסם בנבו, ובית המשפט המציאו לצדדים), בו הפנה כבוד השופט עמית להחלטתו בבר”ע 731/06 כמפורט להלן:

“בבר”ע 731/06 הנ”ל התייחסתי גם לסוגיה של הגשת חוות דעת נוספת של בעל דין בעקבות חוות דעתו של מומחה בית המשפט. באותו עניין הבעתי דעתי כי ככלל אין להתיר הגשת חוות דעת נוספת לאחר שהוגשה חוות דעת מומחה מטעם בית המשפט, וכי הליך כזה, אם בכלל, יעשה מחוץ לגדרה של

תקנה 136.

“הגשת חוות דעת נוספת של בעלי דין בעקבות חוות דעתו של מומחה בית משפט אינה נופלת בגדרה של תקנה 136. ייתכנו מקרים חריגים, בהם יתיר בית המשפט למי מהצדדים, בעקבות חוות דעת מומחה בית משפט, להגיש תוספת לחוות דעתו, או להגיש חוות דעת נוספת.

זאת, בכפוף להגשת בקשה מתאימה של בעל הדין הנתמכת בתצהיר, ועל בית המשפט לבחון אם במחדל דיוני עסקינן ולשקלל בין האינטרס של חקר האמת מול הצורך לשמור על סדרי דין ויעילות הדיון, אולם הליך זה ייעשה מחוץ לגדרה של תקנה 136, ושיקול הדעת מסור לערכאה הדיונית.

כאמור לעיל, אנכי אינני משפטן אלא מהנדס. ראיתי חובה לעצמי להעלות את הסוגיה המשפטית כפי שמפורטת לעיל. אנכי, כמהנדס מומחה המתמנה על ידי בית המשפט, כן בודק ליקויים שלא נטענו, במידה והליקויים הינם חמורים וקשורים לבטיחות או לרטיבות ועובש.

אולם, בחוות דעתי לבית המשפט הנני מציין בפירוש כי הליקויים הנוספים לא נטענו ועל כבוד בית המשפט להחליט כיצד לפעול בגין הליקויים הנוספים. לנוחיות קורא מסמך זה הנני מצרף את ציטוט תקנה 136 לתקנות סדר הדין האזרחי התשמ”ד 1984.

“תיקון כתבי הטענות [178] תק’ תשע”ז-2017:

136. בעל דין רשאי, תוך חמישה עשר ימים מהיום שהומצאה לו חוות דעתו של מומחה מטעם בית המשפט, לתקן, בלי נטילת רשות מבית המשפט, את כתב טענותיו לאור האמור בחוות הדעת; היה בעל הדין תובע, רשאי הוא לתקן את הסעד שביקש, בין להעלאה ובין להפחתה, בין להרחבה ובין לצמצום”.

רשם: מהנדס דובי דוד.

למידע נוסף ולהצעת מחיר, צרו קשר או חייגו:

צור קשר חברת דובי מהנדסים

Posted in מאמרים ומידע שימושי | Comments Off on ליקויי בנייה אשר לא נטענו בחוות דעת המקורית

יועץ איטום לבניינים

חברתנו מעניקה ייעוץ איטום לכל סוגי הבניינים השונים במגזר הפרטי על ידי יועץ איטום לבניינים, העסקי, הציבורי והתעשייתי. אנו מבצעים את הייעוץ לאיטום בכל שלבי הבנייה השונים, תוך הקפדה על עבודה יסודית וקפדנית ביותר.
ישנם אזורים רבים בבניינים בהם יש צורך לבצע עבודות איטום, החל מהגג ועד למרתפים ,חלונות,חדרי רחצה ומרפסות.

לבדיקות נוספות ושירותי בדק בית – לחצו כאן

הייעוץ שלנו הינו גם בתקופת התכנון והבנייה כדי למנוע כשלים. בניינים שנבנו עם כשלים באיטום,אנו מזהים ומאתרים את מנקודות הכשל,ומציעים פתרונות הנדסיים לתיקון הליקויים. לצורך כך אנו משתמשים ביידע הרב שצברנו ונעזרים במכשירים משוכללים.

מה זה בדיקת איטום ורטיבות במבנים?

במידה והאיטום במבנה לקוי, עלולות להיווצר תקלות חוזרות ונשנות בצורת סדקים, נזילות בתיקרה ובקירות אשר יכולים לגרור אחריהם נזק רב למבנה עד לרמה של פגיעה ביציבותו. במקרה שבו מתגלים פגמים מעין אלו במבנה, חשוב שלא להמתין ולהזמין יועץ איטום לבדיקה יסודית של המבנה, כך שיאתר את כל המקורות השונים לחוסר האיטום וימליץ על דרכים לתיקון עבודת איטום .

תהליך בדיקת האיטום ורטיבות:

בשלב הראשון, אנחנו כיועצי האיטום מקצועיים, עורכים בדיקה מקיפה ויסודית של כל המבנה, בהתאם לבעיות שהועלו בפנינו ע”י הלקוח. בשלב זה מוצגים כל תלונות המזמין השירות בנושא רטיבויות ואיטום בביתו.

בשלב השני, היועצים בודקים את סימני הרטיבות, אם קיימים באמצעים ויזואליים שונים או באמצעות מכשור מקצועי מתקדם כגון מצלמה תרמית,מכשור מיוחד לאיתור נזילות ורטיבות שבאמצעותו ניתן לזהות את המקומות שבהם בשל איטום בלתי תקין מתחילה להתפתח נזילה או רטיבות נסתרת, או האמצעות פרוטומטר, GAMM או TRO TECH.

בשלב השלישי, הוא שלב האבחון סיבות להימצאות הרטיבות. לפי שיקול דעתנו ולפי הממצאים בשטח, יתכן ויהיה צורך לבצע בדיקות מעבדה נוספות כגון צילום פנים צנרת, בדיקת לחץ או ירידת לחץ, בדיקות הצפה וכדומה.

בסיום, ולאחר קבלת כל הממצאים הנ”ל, תינתן חוות דעת הכוללת פירוט מלא של כל ליקויי האיטום שנמצאו, ייעוץ כיצד יש לטפל בליקויים ואפשרויות התיקון הקיימות היום, הערכת מחיר ועלויות התיקון.

יתרונות יועץ איטום

יועץ איטום מפיק חוות דעת מקצועית תוך המלצה על החמרים הכי חדישים לפי העניין ורק לאחר קבלת חוות הדעת המקצועית לפנות לקבלן איטום מתאים.
חשוב לזכור כי יועץ איטום חייב להיות בעל רקע וניסיון בתחום, אשר מכיר היטב את כל נבכי המקצוע.

אין להמתין עם נזילות כי הזמן מחמיר את התוצאות של הרטיבות. ככל שפועלים מוקדם יותר הנזק למבנה קטן יותר והתיקון של כשל האיטום זול יותר.

למידע נוסף ולהצעת מחיר, צרו קשר או חייגו:צרו קשר בלחיצה מניידים

Posted in מאמרים ומידע שימושי | Comments Off on יועץ איטום לבניינים

רפורמת הפרגולות – כעת קל יותר להקים פרגולות אלומיניום

הרפורמה בחוק התכנון והבנייה, הנפוצה יותר בשמה “רפורמת הפרגולות” ואשר נכנסה לתוקפה ב-1 באוגוסט 2014, היא למעשה תיקון לחוק, אשר מאפשר לבצע בנייה של פרגולה בהליך מזורז ובתנאי שהיא עומדת בתנאים הבאים:

 • הפרגולה תיבנה מחומרים קלים בלבד: חומר קל מוגדר כחומר שלא שוקל יותר מ – 50 ק”ג למטר ולכן החומרים הרלוונטיים לפרגולות העונים על ההגדרה הזו הם עץ, פלסטיק ומתכת קלה כמו אלומיניום.
 • הפרגולה תהיה ללא קירות תומכים (לא כולל סגירות חורף מבד או חומרים קלים אחרים).
 • המרווחים בין החלקים האטומים חייבים להוות כ – 40% מן הפרגולה ולהיות שווים זה לזה. (כלומר, הפרגולה לא יכולה להיות אטומה לחלוטין).

פרגולות-אלומיניום-סנטק

בנוסף לכך, פרגולה קטנה ששטחה אינה עולה על 20 מ”ר לא זקוקה להיתר בנייה כלל, ואילו פרגולה ששטחה בין 20 ל-50 מ”ר זקוקה לאישור מקוצר בדמות הודעה על הקמת הפרגולה ותרשים הנדסי שמעיד על יציבותה ועיגונה. אם האישור לא מתקבל תוך 45 יום, הרי שהבנייה מאושרת באופן אוטומאטי.

לבדיקות נוספות ושירותי בדק בית – לחצו כאן

החוק מאפשר להקים גם סוככים ללא צורך בהיתר בנייה, וכאן ההגדרה קובעת שהסוכך חייב להיות מחובר למבנה לפחות באמצעות אחת מפאותיו, וכי לא יוכל לבלוט החוצה ליותר משני מטר (או 50 סנטימטר במצב מקופל בדגמים שניתן לקפל – כגון סוככי זרועות או דומים להם).

היתרון בפרגולות אלומיניום לאור הרפורמה החדשה

פרגולות אלומיניום כדוגמת “סנטק” הן פרגולות ייחודיות – הגג שלהן עשוי מפלסטיק PVC קשיח העונה על הדרישה לשימוש בחומרים קלים, והשלדה שלהם עשויה מאלומיניום קל אף הוא שאיננו מחליד. בנוגע לדרישה למרווח בין החלקים האטומים, הרי שמכיוון שניתן לפתוח ולסגור את הגג, אפשר להגיע בקלות לשיעור של 40% ריווח כנדרש בחוק.

יתרון נוסף של הפרגולות הוא שהן מגיעות בגדלים קבועים וניתן לחבר אותן אחת לשנייה במידה ורוצים בעתיד להגדיל את שטח ההצללה (דבר שיכול להיות מורכב מאוד במקרים של פרגולות סטנדרטיות).

אחד החששות הגדולים ביותר של הוועדות המקומיות לתכנון ובניה הוא שאנשים יתחילו להקים פרגולות בעצמם או ישתמשו באנשי מקצוע לא מנוסים ובכך יסכנו את עצמם ואת הסביבה או לחילופין יתממשו ליקויי בניה בעקבות בניה לא נכונה, במקרים רבים ליקויי הבניה נמצאים בזמן הבדק בית. עם זאת, פרגולות האלומיניום מותקנות לרוב על ידי צוות מקצועי ומיומן, וכוללות תרשים הנדסי מפורט אותו ניתן להעביר לאישור המועצה המקומית במקרה ושטח הפרגולה עולה על 20 מ”ר.

מאמר אורח מאת צוות אתר צללית סוככים

למידע נוסף ולהצעת מחיר, צרו קשר או חייגו:


צור קשר חברת דובי מהנדסים

Posted in מאמרים ומידע שימושי | Comments Off on רפורמת הפרגולות – כעת קל יותר להקים פרגולות אלומיניום

ביצוע בדק בית באמצעות חברה מקצועית

חברתנו, דובי מהנדסים בע”מ הנה חברה בדק בית מקצועית, המתמחה בביצוע דוח בדק בית

 הליך בדק בית זהו תהליך שבו מהנדס מקצועי מגיע למבנה ובוחן את הליקויים הגלויים והנסתרים. ובהתאם לכך מנפיק דוח מפורט הכולל בין היתר, את רשימת כל הנזקים, אם קיימת או לא אפשרות תיקון והערכה של עלות התיקון. מטרת הדוח היא לאפשר לבעלי הנכס לדרוש את כל התיקונים שנמצאו מהגורמים הרלוונטיים, ואף לשם הגשת תביעה משפטית.

לבדיקות נוספות ושירותי בדק בית – לחצו כאן

למה כדאי לבצע בדיקת בדק בית?

רכישת דירה, במיוחד יד שניה, מצריכה הוצאה כספית גבוהה וזו אולי אחת ההשקעות הגדולות ביותר למשק בית ולכן השאיפה היא כי התשלום ישקף נכונה את ערך הנכס. אך, מתברר כי לא תמיד זה כך, וכאשר מתגלים הליקויים, במרבית המקרים, כבר שולם כל התשלום בעד הדירה, ובעליה החדשים נאלצים להתמודד עם נזקים סמויים, שלא היה להם כל מושג על קיומם ואשר דורשים הוצאה כספית נוספת, ניכרת.

הפתרון לשם מניעת עוגמת הנפש הזאת, ואת ההוצאה הכספית המיותרת בגילוי המאוחר של הליקויים בדירה, הוא פשוט ביותר. מזמינים אותנו, חברת דובי מהנדסים בע”מ ואנו מגיעים לנכס ועוברים עליו באופן מעמיק ויסודי, לשם איתור כל הפגמים הגלויים והנסתרים שנמצאים בו, כך שאתם תדעו בוודאות שהכסף שאתם משלמים עבור הדירה אינו כולל הפתעות בלתי נעימות בצורת צנרת לקויה, סדקים בקירות, רצפות שבורות וכדומה.

איך ניתן לעשות שימוש בדוח בדק הבית?

בעת עריכת הסכם הרכישה, ניתן לבקש מעורך הדין שיכניס סעיף בחוזה המחייב עריכת בדק בית, אשר לפיו ניתן יהיה להעריך את מצבו האמתי של הנכס, ובמידה ויתגלו בו ליקויים הדורשים השקעה כספית גדולה, הרי התשלום יכוסה מעלות הנכס, כך שאתם הרוכשים לא תצטרכו להוציא עוד כספים מכיסכם הפרטי.

ישנם מקרים שבהם לא נעשתה הבדיקה בזמן, והליקויים שמגלים מאוחר יותר הינם בלתי סבירים. במצב כזה לא נותרת ברירה אלא להגיש תביעה משפטית, שבה ניתן להוכיח באמצעות דוח בדק הבית כי הנכס נמסר במצב בלתי תקין או ראוי למגורים וההוצאות הרבות לתיקון הליקויים נדרשות לפיצוי.

דוח בדק בית הנעשה בידי חברת בדק מקצועית, נועד לשרת אתכם, רוכשי הדירות ולהוות מגן כלכלי מפני גילוי מאוחר של ליקויים ההופכים לעתים את השהות בדירה לבלתי אפשרית. הוויתור על בדיקה כזאת, כמוהו כהימור על אחת ההשקעות הגדולות שלכם, רכישת דירה. ולכן אנו, בדובי מהנדסים בע”מ ממליצים לכם, שלא לוותר על בדיקה זאת ובכך להימנע מהוצאות נוספות, גדולות ובלתי צפויות בעתיד.

למידע נוסף ולהצעת מחיר, צרו קשר או חייגו:

צור קשר חברת דובי מהנדסים

Posted in מאמרים ומידע שימושי | Comments Off on ביצוע בדק בית באמצעות חברה מקצועית

בדק בית למבנים יבילים

אנשים רבים, בוחרים לעבור לשיטת הבניה הקלה, משום מהירות הבניה, עמידות המבנה ובעיקר בשל העלות הנמוכה באופן משמעותי מכל שיטת בניה אחרת. אך כדי ליהנות מהמבנה לאורך זמן, כדאי לבצע קודם רכישתו בדיקת בדק בית אשר תגלה את הליקויים שיש במבנה הדרושים תיקון.

לבדיקות נוספות ושירותי בדק בית – לחצו כאן

איך רוכשים מבנה יביל יד שניה בלי לעשות טעויות?

מבנה יבילאם יש ברשותכם שטח פרטי,  וקיבלתם החלטה שלא לעבור את התהליך הארוך של בנית בית פרטי, על כל המשתמע מכך, בשל ההוצאות הגבוהות, ובעיקר משום משך הזמן שלוקח לסיים בית פרטי בשיטת הבניה הרגילה, הרי האופציה של הצבת מבנה יביל בשטח, כבית עשויה להיות הטובה ביותר.

מבנים יבילים, חשוב לרכוש מחברה מקצועית, אך לא חייבים לרכוש מבנה חדש דווקא, ניתן לרכוש מבנה יביל יד שניה, במצב תחזוקה מעולה.

עם זאת, לא תמיד ניתן לזהות את כל הפגמים והליקויים במבנה ובמקרה כזה, כדאי יהיה להזמין חוות דעת בדק בית ממהנדס מומחה אשר יאתר את הליקויים הנסתרים ביותר.

ישנם מבנים יבילים מושקעים ביותר, הנבנים בשיטת הבניה הקלה, אך לא תמיד החברה הינה מקצועית מספיק וחלק מהמבנים אינם מתאימים לתקנים הנדרשים על פי חוק. ולכן, גם כאשר מציעים לכם מבנה יביל במחיר אטרקטיבי, לא כדאי למהר ולרכוש, אם אינכם מכירים את המוכר, את החברה ואין אחריות על המבנה.

שיפוץ של מבנה יביל – האם זה כדאי?

לפני שעומדים למכור מבנה יביל, לעתים יש צורך לבצע שיפוצים במבנה כדי להעלות את המחיר. כאשר מדובר במבנה ציבורי, לעתים עדיף לקבל חוות דעת ממהנדס מומחה בדק בית אשר יוכל לתת הערכה מלאה של כל התיקונים שיש לבצע, כדי שהמבנה יהיה מותאם לצרכיו והמחיר שניתן לקבל עליו יהיה גבוה יותר.

חשוב לזכור, כי עלות השיפוץ צריכה להיות פרופורציונלית לעלות המבנה. יחד עם זאת, ישנם ליקויים שבמידה ולא מזהים אותם בזמן, עלול להתפתח נזק ארוך טווח וחמור יותר שיפגע בכל המבנה כולו, ויוריד את ערכו באופן משמעותי, ולכן השיקול צריך להיעשות בצורה חכמה והגיונית.

ישנן חברות שעושות שיפוץ של מבנים יבילים, אשר גורמים למבנה להיראות תקין לגמרי, כאשר בפועל אין זה כך, ולכן יש לרכוש מבנים יבילים ומבנים בשיטת הבניה הקלה, רק מאת חברה למבנים יבילים מקצועית ומנוסה, אשר ניתן לסמוך על השירות ואיכות המוצרים, כמו גם לקבל אחריות ממנה על תקינות המבנה.

למידע נוסף ולהצעת מחיר, צרו קשר או חייגו:


צור קשר חברת דובי מהנדסים

Posted in מאמרים ומידע שימושי | Comments Off on בדק בית למבנים יבילים

מה ההבדל בין תקופת אחריות לתקופת בדק בית?

ישנה הבדלה בחוק –חוק המכר (דירות) תשל”ג 1973

בין תקופת אחריות לתקופת בדק, אם כן מה ההבדל? תקופת בדק – “תקופה,שתחילתה בעת העמדת הדירה לרשות הקונה”.

תקופת הבדק משתנה לפי נושאים. יש תקופת בדק שונה לשלד הבניין ,לאיטום,לצבע ,לריצוף ,לאנסטלציה ועוד. כמו כן, תקופת האחריות -“תקופה מוגדרת של 3 שנים שתחילתה -“בתום תקופת הבדק”.

לבדיקות נוספות ושירותי בדק בית – לחצו כאן

ההבדל בינהם:

אם התגלו ליקויים בדירה בתוך תקופת בדק בית , חייב הקבלן לתקנם או לפצות בגינם, אלא אם הוכיח שמקורם בשל מעשה או מחדל של הקונה בדירה-כלומר חובת ההוכחה על הקבלן. אם התגלו ליקויים בתוך תקופת האחריות, חייב הקבלן לתקנם אם הוכיח הקונה שמקורם הוא במחדלי הקבלן,כלומר חובת ההוכחה היא על הקונה.

סעיף 4 לחוק המכר (דירות), תשל”ג 1973

(תיקון: תש”ן), קובע כי האחריות לתיקון הפגמים מוטלת על הקבלן במקרים הבאים:

 1. במקרה שהדירה או כל דבר שבה שונים מן האמור במפרט, בתקן רשמי או בתקנות הבניה.
 2. במקרה שתוך תקופת הבדק התגלתה אי-התאמה בדירה, אלא אם הקבלן הוכיח שאי- התאמה נגרמה בשל מעשה או מחדל של הקונה.
 3. במקרה שתוך תקופת האחריות התגלתה בדירה אי-התאמה והקונה הוכיח שמקורה בתכנון, בעבודה או בחומרים לקויים.
 4. ליקוי בתפקוד ובעמידות המוצר או המערכת.
 5. במקרה שהתגלתה, אף לאחר תקופת האחריות, אי התאמה יסודית שבגללה אין הדירה מתאימה ליעודה.
 6. במקרה שהקבלן צריך היה לתת לקונה אזהרות בדבר תכונות מיוחדות של הדירה, או הוראות תחזוקה ושימוש, והן לא ניתנו או שאין הן מתאימות.


מהי תקופת הבדק?

תקופת הבדק היא תקופה הקבועה בתוספת לחוק המכר (דירות), שתחילתה בעת העמדת הדירה לרשות הקונה. אורך התקופה משתנה בהתאם לסוג הליקוי.

כך, למשל, תקופת הבדק במקרה של ליקויים בצנרת היא שנתיים. מהיום שבו קיבל הקונה את הדירה ועד חלוף שנתיים, על הקונה ליידע את הקבלן על הליקויים בצנרת, כדי להבטיח שהאחריות לתיקון הליקויים תחול במלואה על הקבלן.


להלן רשימת תקופות הבדק המופיעה בתוספת לחוק המכר (דירות):

(1) צנרת כולל מערכת הסקה ומרזבים – שנתיים

(2) חדירת רטיבות בגג, בקירות ובמקלט – שלוש שנים

(3) מכונות, מנועים ודודים – שלוש שנים

(4) קילוף חיפויים בחדרי מדרגות – שלוש שנים

(5) שקיעת מרצפות—-– שלוש שנים

(6) שקיעת מרצפות בחניות, במדרכות, בשבילים בשטח הבנין – שלוש שנים

(7) סדקים עוברים בקירות ובתקרות – חמש שנים

(8) קילופים ניכרים בחיפויים חיצוניים – שבע שנים

(9) כל אי-התאמה אחרת, שאינה אי-התאמה יסודית – שנה אחת

יש לציין כי תקופת הבדק היא זכות המוקנית בחוק והיא מתקיימת גם אם זה לא מצויין במפורש בחוזה המכירה.

 תוספת לחוק מכר דירות ,תיקון מתאריך 06.04.11 יצא תיקון לחוק המכר

lawaedit-300x261

 

 

 

 

 

 

 

למידע נוסף ולהצעת מחיר, צרו קשר או חייגו:


צור קשר חברת דובי מהנדסים

Posted in מאמרים ומידע שימושי | Comments Off on מה ההבדל בין תקופת אחריות לתקופת בדק בית?

בדיקה מטעם בית המשפט – רטיבות בבנין משותף

בבדיקת דירת התובעת, פנים הדירה וגם הקירות החיצוניים, ניכרים סימני רטיבות.

בזמן הביקור בדירה התבצעה בדיקת בדק בית ואיתור נזילות מים, לא היו סימנים להמשך נזילה והנזקים אשר ניכרים בחלקי הבניין השונים הינם נזקים שנוצרו בעת נזילה וכעת הינם מתייבשים.

לבדיקות נוספות ושירותי בדק בית – לחצו כאן

רואים את סימני הנזיה המתחילה בגובה ריצפת דירת הנתבעת ומתפשטת כלפי מטה אל דירת התובעת.

כל הסימנים והבדיקות מראים כי אירעה נזילה בבית הנתבעת ונזילה זו התפשטה ברחבי דירתה וגם כלפי מטה לכיוון דירת התובעת.

הנזילה אל דירת התובעת איננה נקודתית וסימני הרטיבות מצביעים על איזורי נזילה ולא על נקודות בודדות.

לפי דעתי המקצועית ולפי בדיקות שערכתי במקום, הנני מגיע למסקנה כי מקור הנזילה נוטרל ותוקן ונותרו נזקים אשר נוצרו מהנזילה וטרם תוקנו או תוקנו ברמה בלתי מספקת.

 

למידע נוסף ולהצעת מחיר, צרו קשר או חייגו:


צור קשר חברת דובי מהנדסים

Posted in מאמרים ומידע שימושי | Comments Off on בדיקה מטעם בית המשפט – רטיבות בבנין משותף

אדנית המתמוטטת בחזית

לאחר בדיקת בדק בית נמצאו הממצאים הבאים:

איזור הרטיבות וקילופי הטיח נמצא בדיוק מתחת לאדנית הדירה השכנה מעל דירת לוריה.

בהתבוננות ממוקדת על האדנית הנ”ל, מתברר כי הבלאי באדנית זו הינו כה גדול, עד כי יש סכנה ממשית לקריסה מוחלטת של האדנית, תוך סיכון חיי אדם הנמצאים בחצר, מתחת לאדנית או בסביבתה.

 

לבדיקות נוספות ושירותי בדק בית – לחצו כאן

בטון בלוי וברזלי בניין מנותקים מהבטון

עקב הקורוזיה, ברזלי הבטון החלידו והתנתקו מהבטון אשר התפורר.

במצב הנוכחי לא ניתן לשקם את הבטון.

הבלאי של האדנית נמשך גם אל קיר הבית אשר ניזוק, אטימות הקיר ניזוק ומי גשם חודרים בקלות אל תוך הקיר ומחלחלים אל דירת מר לוריה אשר מתחת. לא צריך להיות אינסטלטור מומחה כדי לאבחן את המצב.

משקל האדמה הממלאה את האדנית הוא רב, לאדנית אין תסבולת הולמת לעומס זה.

יש להרוס את האדנית ולסלקה מהשטח בטרם תתרסק על עוברים ושבים.

 

למידע נוסף ולהצעת מחיר, צרו קשר או חייגו:


צור קשר חברת דובי מהנדסים

Posted in מאמרים ומידע שימושי | Comments Off on אדנית המתמוטטת בחזית