הגנה על חניות

בשלב זה של ביצוע בפועל של הפרויקט חברתנו תוודא כי תבוצע חלוקה הגיונית של החניות, שאינה פוגעת בדיירים אם בהקצאת החניות או ביישומם, תוך תכנון וחלוקה נכונים של החניות החדשות על פני השטח.

לחצו לחזרה לקטגוריית ליווי דיירים / יזמים בשלב ביצוע פרויקט

הכל מתחיל בדברים הטובים

יום אחד אתם חוזרים הביתה מהעבודה ורואים על לוח המודעות בבניין הודעה על אסיפת דיירים דחופה. באסיפה מודיע יו”ר הוועד כי הוחלט להתקשר עם יזם נדל”ן למטרת שיפוץ המבנה, והתאמתו לתמ”א 38.

במסגרת האספה יספר לכם הוועד על השינויים הטובים שמחכים לכם כמו חדר נוסף, מרפסת חדשה, אולי מעלית, ועליה משמעותית בערך הדירה הישנה שלכם, שלא לדבר על חזות חדשה ויוקרתית לבניין שלכם.

באופן טבעי באספות כאלה הנטייה היא להדגיש את הצדדים החיוביים יותר של העסקה, כשהצדדים הפחות חיוביים נדחקים הצידה או מטופלים באופן מעורפל, ואתם כדיירים תצטרכו להישאר עם הרבה סימני שאלה.

תמ”א 38 – המון בעיות עטופות בנייר עטיפה ורוד

שיפוץ בית במסגרת תמ”א 38 כרוך בהמון דברים חיוביים, אולם ישנם גם לא מעט בעיות, שאם לא תטפלו בהם כבר בראשית הדרך, הן עשויות להפוך לבעיה משמעותית ביותר עבורכם ועבור שאר הדיירים.

כך למשל ישנה בעיית החניות. לכל דייר בבניין יש כרגע את החניה שלו, אולם השינוי במבנה ייתכן ויצריך בניה על חלק מהחניות, וכמו כן תוספת הדירות המתוכננת לבניין תגדיל את מספר החניות הנדרש בזמן שהשטח הפנוי בפועל קטן.

כך תוודאו שיישאר לכם היכן לחנות בסוף השיפוץ

על מנת לוודא כי החניה הרשומה על שמכם, או המוקנית לכם מתוקף רכישת הדירה, תישמר לכם ולא תופקע מכם, בקשו מוועד הבית להתקשר עם מהנדס בניין שייצג את צד הדיירים בהתקשרות עם היזם ויבטיח כי זכויות החניה שלכם לא תיפגענה.

שכר הטרחה של המהנדס משולמת על ידי היזם והבחירה של המהנדס הרצוי נעשית על ידכם.

מהנדס הבניין יוודא כי תבוצע חלוקה הגיונית שאינה פוגעת בדיירים הוותיקים, תוך תכנון נכון של החניות החדשות כך שגם לדיירים החדשים תוקצה חניה ראויה.

קיימים היום בשוק מספר פתרונות טכנולוגיים המיועדים לפתור את הבעיה, אולם סביר להניח שרק מהנדס מוסמך יוכל להציע אותם ושהמלצותיו יתקבלו הן על ידי היזם והן על ידי הרשויות.

Comments are closed.