ביקורת ליקויי בניה

חברת דובי מהנדסים מספקת שירותי ביקורת ליקויי בניה לאנשים פרטיים ולחברות וגופי ציבוריים. דובי מהנדסים מעמידה לרשותך שנות ותק רבות, ניסיון ומוניטין עשיר בביצוע ביקורת ליקויי בניה לנכסי נדל”ן, לרבות דירות חדשות מקבלן, בתים פרטים, מבני מסחר, תעשייה ומבני משרדים.

להצעת מחיר צרו קשר או חייגו:
צרו קשר בלחיצה מניידים

גם אם אתה חושב שאתה מבין – זה לא אומר שאתה באמת מבין

כישראלים, אנו מאד אוהבים להראות מקצוענים ומביני עניין, וכשזה מגיע לתחומים החשובים באמת, אנו שוכחים שהרושם החיצוני הוא ממש לא חשוב, והמהות האמיתית היא לא דיבורים אלא מעשים בפועל.

ביקורת ליקויי בניהכשמדובר בנדל”ן, שנחשב בשנים האחרונות לאחד התחומים ה”רותחים” בשוק, כולנו הופכים להיות מומחי בניה, יועצי משכנתאות, וקבלנים לעת מצוא, אולם המציאות מראה שישנם מעט מאד אנשים אשר באמת חיים ומבינים את התחום על כל הביטיו המקצועיים. מעבר למעמד הזוהר של הנדל”ן, מכיל התחום גם לא מעט תקלות ובעיות, כאשר אחד התחומים הבעייתיים ביותר בתחום הוא תחום ליקויי הבניה על כל רבדיו.

מיום הקמתה, התרחשו במדינת ישראל מספר מחזורי בניה גדולים שהיו קשורים בעיקר לגלי העלייה וצרכים דמוגרפיים, מה שהביא לבניה מזורזת של עשרות אלפי יחידות דיור בכל הארץ, שלא תמיד יושמו בה הקפדה על תקינה נאותה, ושימוש נאות בחומרי גלם תקניים.

התוצאה העגומה היא – מאות אלפי נכסים הסובלים מליקויי בניה מהותיים יותר או פחות, העלולים ברכישה ללא ביקורת, להוות מקור לאינספור בעיות במקרה הטוב, או לסכן את חיי הדיירים באופן ממשי, במקרים הפחות מוצלחים.

משמעות ביקורת ליקויי הבניה עבור רוכשי נכסים

רטיבות בקירות, עמודים תומכים לא תקניים, מרפסות שהותקנו בצורה רשלנית ומסוכנת, קירות תומכים שהוסרו בעת שיפוץ ומערכות תשתית פגומות ולא תקניות הן רק חלק קטן מליקויי הבניה שניתן למצוא בביקורת ליקויי בניה מסודרת. למעשה ביקורת ליקויי בניה המבוצעת בצורה תקנית על ידי מהנדס בניין מוסמך ורציני, תגלה ברב המקרים ליקויי בניה משמעותיים.

ביקורת על ליקויי בניהקשה להודות בעובדה שאולי אנו מתגוררים בבניין רעוע ומסוכן או בדירה הסובלת מרטיבות או ריחות לא נעימים הנובעים ממערכת ביוב לקויה, אולם המציאות היא שחלק לא מבוטל מתושבי ישראל חיים בבתים בעייתיים מבחינת ליקויי הבניה שבהם, וזאת בלשון המעטה.

אם ניקח בחשבון את עלות התיקונים לליקויי בניה משמעותיים, הרי שביצוע ביקורת ליקויים מוקדמת, עשויה לחסוך לרוכשים לעיתים עד מאות אלפי שקלים, או לפחות (במידה ומעוניינים בכל מקרה לרכוש את הנכס מסיבות אחרות), להוריד את המחיר הנדרש עבור הנכס כנגד ההוצאה הצפויה.

אני בכלל לא מוכר – אז למה לי ביקורת עכשיו?

למרות הרושם המוטעה כאילו ביקורת ליקויי בניה ובדק בית מיועדת לבתים חדשים בלבד ולבוני דירות בלבד, חלק בלתי מבוטל מבנייני המגורים בישראל הם בני מעל ל-30 שנה, וגם אם נבנו על פי כל התקנים המחריפים ביותר, עדיין בלאי הזמן שעבר והשימוש במבנים, הביא סביר להניח להתפתחות ליקויי בניה שהתעלמות מהם או היעדר טיפול יובילו בהמשך לאובדן ערך משמעותי של הנכסים, או לסיכון המתגוררים בנכס, כך שביקורת ליקויי בניה, מיועדת גם לדיירים קיימים, ולמוכרי דירות ונכסים המעוניינים לבצע הערכה אמיתית של הנכס שלהם לפני שהם מוציאים אותו למכירה או השכרה ארוכת טווח.

כך גם כאשר מדובר בבניינים משותפים המעוניינים לבצע שיפוץ משמעותי בבניין ומעוניינים לקבל את רשימת הליקויים הדורשים טיפול מידי, ולהימנע מהפניית משאבי הדיירים למטרות פחות חשובות כמו צבע ועבודות גמר “קוסמטיות” בלבד.

ביקורת ליקויי בניה מקצועית בדובי מהנדסים

חברת דובי מהנדסים, בהנהלת המהנדס המוסמך דב דוד, מתמחה בביצוע כל עבודות ביקורת ליקויי הבניה הנדרשות, ומסוגלת לספק לכל המעוניין בכך, מפרט מלא של ליקויים, תיקונים נדרשים והערכות עלות לביצוע של אותם תיקונים.

החברה המבצעת את עבודות הביקורת על ידי מהנדסי החברה בלבד, וללא שימוש בקבלני משנה, מלווה את הלקוח לכל אורך התהליך ובמקרי הצורך, מספקת לו גם סעד משפטי על די הפקת חוות דעת לבית המשפט או מתן עדויות “עד מומחה” המבוצעות על ידי דב דוד בעצמו, אשר כמהנדס בניין מוסמך מטעם הטכניון מתמחה בכל תחומי התקינה הישראלית הקשורה לענף הבניה ומקובל כבורר וכמומחה מוסמך במערכת המשפט הישראלית.

להצעת מחיר צרו קשר או חייגו:
צרו קשר בלחיצה מניידים

Comments are closed.