בדיקת ליקויי בניה

אתם עומדים לפני ביצוע עסקת רכישה? או אולי מכירה של נכס נדל”ני? רוצים להיות בטוחים שעשיתם עסקה טובה?

להצעת מחיר צרו קשר או חייגו:
צרו קשר בלחיצה מניידים

בדיקת ליקויי בניה לדירות ונכסיםבישראל של העשור האחרון האמירו מחירי הדירות בכ 58% בממוצע, בעוד ההכנסה הממוצעת עלתה רק בכ 20% בלבד, מה שהופך את שוק הנדל”ן בישראל, לאחד משווקי הנדל”ן הרותחים והבעייתיים ביותר. הכבדת נטל המשכנתא על רוכשי הדירות, מעמיד בסכנה את יכולתם לעמוד בהחזרים והופך את רכישת הנכס לעסקה מסוכנת יחסית עבורם.

אולם למרות הסיכונים הרבים עדיין ממהרים ישראלים רבים לרכוש נכסים במחירים גבוהים מאד, ללא בדיקת ליקויי בניה אמיתית של הנכס אותו הם רוכשים, תוך הוספת סיכונים נוספים לעסקה. נכסי הנדל”ן בארץ סובלים מלא מעט ליקויים, חלקם כתוצאה מגיל המבנה, אולם חלקם הנכבד קשור דווקא לאיכות הבנייה ולליקויים הנוצרים כתוצאה משימוש בחומרי גלם לא איכותיים או אי עמידה בתקני הבניה שנקבעו בחוק.

בדיקת ליקויי בנייה – לא לקונים בלבד

לפני כל רכישת או מכירת נכס, מומלץ לשני הצדדים להזמין בדיקת ליקויי בנייה מקצועית, אשר מספקת נתוני אמת לגבי מצבו האמיתי של הבית. כך למשל יוכלו רוכשים לדעת האם הנכס אותו הם עומדים לרכוש, אכן שווה את המחיר הנקוב לגביו, או לקבל אומדן אמיתי של עלויות השיפוץ הצפויות להם במידה והם מעוניינים דווקא בבית ישן מאד בגלל מיקומו או ערכו התרבותי וההיסטורי.

מוכר הנכס מאידך יוכל לקבל את כל נתוני האמת על הבית ולהגן על עצמו מטענות או מתביעות משפטיות העלולות לצוץ מצד הרוכשים לאחר הרכישה. בדיקת ליקויי בנייה היא איננה הליך היכול להתבצע באופן עצמאי, ויש צורך באיש מקצוע מוסמך, בדרך כלל מהנדס בניין שהוסמך באחד המוסדות המוכרים בארץ, ואשר מוכר ומקובל במערכת בתי המשפט להוות מומחה מקצועי בהליכי בוררות או תביעות משפטיות הנוגעות לליקויי בנייה בנכסי נדל”ן.

בנימה אישית אנו ממליצים לכם לא להתפשר אפילו כמלוא הנימה כאשר מדובר בבדק בית, מדובר על המסמך שיכול לערוב לביטחונכם האישי ולביטחון משפחתכם, אל תהססו ליצור איתנו קשר בכל הנוגע לבדק בית ראשון או בדק בית שלאחר תיקוני הקבלן.

חיסכון פירושו לפעמים – אסון

בשנים האחרונות גילו ישראלים רבים כי הנכס שרכשו סובל מליקויים כה חמורים שעלות תיקונם מגיעה לכדי עשרות או לעיתים אף מאות שקלים. בהתחשב בנטל המשכנתא הכבד הרובץ ממילא על כתפי הרוכשים, הוצאה כזו עשויה לגרום להתמוטטות משק הבית ולקריסה כלכלית של רוכשי הנכס.

לכן לפני ביצוע הרכישה, אל תנסו לחסוך את עלות הבדיקה. ממש כפי שאינכם חוסכים בבדיקת כלי רכב משומש או כל מוצר אחר. בדיקה מקצועית עשויה להיות בהחלט ההבדל בין בית חלומות לבית אסונות.

להצעת מחיר צרו קשר או חייגו:
צרו קשר בלחיצה מניידים

Comments are closed.